اطلاعیه شش تن از آیات مدرسین حوزه علمیه قم: شعائر جاودانه حسینی در محرم و صفر امسال جلوه زیبایی از تعامل دین و علم را نشان خواهد داد

اطلاعیه شش تن از آیات مدرسین حوزه علمیه قم درباره عزاداری حضرت سیدالشهدا: شعائر جاودانه حسینی در محرم و صفر امسال جلوه زیبایی از تعامل دین و علم را نشان خواهد داد


شش تن از حضرات آیات مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه ای یادآور شدند: ما ضمن تاکید مجدد نسبت به برپایی این امر مهم و حیاتی، با توجه به دستور لازم الاجراء مراجع بزرگوار شیعه (دامت برکاتهم) از تمام هیات های محترم حسینی تقاضا داریم مجالس و محافل خود را دقیقا هماهنگ با شیوه نامه های بهداشتی برقرار کنند.

به گزارش شفقنا، متن کامل اطلاعیه که در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفته، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت به فنائک

حضرت امام صادق (ع): حق الحسین مفروض علی کل مسلم

سوگواران بزرگوار حسینی

سلام علیکم

اقامه مراسم عزاداری و برپایی شعائر حسینی وظیفه حتمی همه ما در هر زمان و هر مکان و تحت هر شرائطی است، چرا که بقاء آیین الهی در گرو استمرار همین سوگواری هاست.

عزاداری تعطیلی ناپذیر مولانا الحسین (سلام الله علیه) حیات و مجد و عظمت شیعه را در پی دارد و این سفارش موکد همه اهل بیت (علیهم السلام) است.

ما ضمن تاکید مجدد نسبت به برپایی این امر مهم و حیاتی، با توجه به دستور لازم الاجراء مراجع بزرگوار شیعه (دامت برکاتهم) از تمام هیات های محترم حسینی تقاضا داریم مجالس و محافل خود را دقیقا هماهنگ با شیوه نامه های بهداشتی برقرار کنند.

ما اطمینان داریم شعائر جاودانه حسینی در محرم و صفر امسال جلوه زیبایی از تعامل دین و علم را نشان خواهد داد.

سید على میلانى، سید محمد جواد علوى بروجردى، سید میر محمد یثربى، محمد عندلیب همدانى، مهدی هادوى تهرانى، سید محمد هاشمى

منبع: شفقنا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...