نقدی بر یک سخن

اخیرا کلیپی از جناب آقای سید مهدی امامی اصفهانی پخش شده که جدا موجب شگفتی و تأثر است.

خلاصه سخن ایشان این است که مجالس اهل بیت ﴿علیهم السلام ﴾ حرم آنان است و باید از حرم دفاع کرد و مجالس را باشکوه برگزار کرد حتی اگر احتمال قوی بدهیم مبتلا به کرونا می شویم ...!!

عرض می کنم :

اولا/ اساسا بحث تعطیلی شعائر حسینی مطرح نیست ، بلکه محور پیشنهادهای متخصصان چگونگی برگزاری شعائر است و‌نه تعطیلی اصل عزاداری ، همهٔ این پزشکان و پرستاران و متخصصان مثل من و شما دلباختهٔ امام شهید ﴿ سلام الله علیه ﴾ هستند چرا به نحوی سخن بگوییم که گویا آنان خدای ناکرده با مجالس حسینی سر ستیز دارند؟!

آیا مسئولان محترم ستاد مبارزه با کرونا و پزشکان و پرستاران و کادر درمانی ما مدافع مجالس و شعائر اهل بیت ﴿علیهم السلام﴾ نیستند که در برابر پیشنهادهای کاملا عقلایی و دینی آنها اینگونه جبهه می گیریم؟!

ثانیا/ بین هجوم دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت ﴿ علیهم السلام ﴾ به مقدسات و شعائر پاک حسینی و هجوم یک بیماری مسری و خطرناک به جامعه باید فرق گذاشت ، آنجا که طاغوتان و قلدران و زور گویان بخواهند جلو زیارت حسینی و مجالس او را بگیرند باید با رعایت تمام ضوابط فقهی با تصمیم آنان مقابله کرد و از کیان تشیع دفاع کرد ، حتی اگر صدماتی وارد شود ، ولی این چه ربطی دارد به هجوم یک ویروس مهلک؟!

ثالثا/ از نظر فقهی علاوه بر اینکه من نمی توانم خودم را عمدا در معرض این بیماری قرار دهم، مهمتر این است که احتمال سرایت بیماری من به دیگران هم قوی است، کدام فقه و فقیهی چنین اجازه ای را به من می دهد؟!

از اشکالات دیگری که بر سخن ایشان هست می گذرم و به عنوان یک روضه خوان ناقابل حسینی از همهٔ دلباختگان و محبان آن بزرگوار می خواهم، وظیفهٔ مهم و غیر قابل تعطیل اقامهٔ سوگواری حسینی را دقیقا منطبق با دستورات متخصصان انجام دهند و‌ کوچکترین تخطی از پیشنهادهای دلسوزانهٔ این عزیزان نداشته باشند.

ما با غیر هیئتی هایی که در اثر مسافرت های غیر ضروری و عدم رعایت بهداشت موجب گسترش بیماری شده و می شوند کاری نداریم، ولی حسینیان ما نشان خواهند داد که قدرشناس و نیز پیرو دستورات متخصصان هستند، و عزاداری امسال آنها نمونه ای زیبا از تعامل علم و دین خواهد بود ان شاء الله تعالی

خادم خدام حسینی

محمد عندلیب همدانی

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...