باز هم دروغی دیگر!!

✔️ چند روز پیش در بعضی از رسانه های تصویری عرب زبان و سایت ها و کانال های تلگرامی آنان قصیده ای را به امیر المؤمنین «سلام الله علیه» منتسب کردند که در آن حتی جزئیات! حادثه کرونا ذکر شده است، من ابتدا پاسخی مختصر نوشتم ولی با صلاحدید برخی از عزیزان که می گفتند چون هنوز در ایران پخش نشده است و فعلا انتشار پاسخ ضروری نیست، از پخش آن خودداری کردم، ولی اکنون که می بینم سوگوارانه خرافه پذیران داخلی هم فریب خرافه پروران و دروغ سازان را خورده اند و این مطلب جعلی بی پایه را بعضی از عمامه به سران هم پر و بال داده و منتشر کرده اند لابد به این خیال که مردم را به عظمت مولا سلام الله علیه آشنا کنند!! بر خود لازم دیدم توضیح بیشتری را عرض کنم.

✔️ این دروغ را از کتابی به نام عظائم الدهور و گاهی به این صورت عزائم الدهور تالیف: ابوعلی الدبیزی (۵۶۵ هجری) منتشر کرده اند و بعضی هم برای اینکه دروغ خود را اثبات کنند، گفتند نسخه خطی کتاب در کتابخانه علامه امینی در نجف اشرف است!!

در حالی که با تتبعی که شد روشن شد که این کتاب با چنین اسمی و از چنین مؤلف ناآشنایی اساسا وجود خارجی ندارد، و آنچه در اینترنت مشاهده می شود فقط عکس یک صفحه تایپ شده است و بس!

علاوه متن یادشده اساسا قابل مقایسه با کلمات بلند امیرالمؤمنین علیه السلام از حیث فصاحت و بلاغت نیست بلکه شعرگونه ای است که نه تنها شعر زیبایی نیست بلکه متضمن غلط ادبی واضح مثل «من فعل البشر الضالون!» است.

✔️ نسبت به اینکه انگیزه ی این چنین جاعلان و کاذبان چیست بحث فراوان است ، ولی آنچه برای ما فعلا مهم است اینکه مبادا ما جزء خرافه پذیران و ناشران دروغ باشیم. چقدر ناراحت کننده است که یک روحانی به جای این که با دروغ و دروغگویی مبارزه کند، در نشر این جعلیات سهیم باشد.

محمد عندلیب همدانی

مطالب مرتبط...

5 نظر

 1. مهدی امیریمهدی امیریsays:

  سلام چنانچه آنچه گفته شد مطابق واقع و تحقیقات شما است لطفا آنرا بصورت یک فایل در واتساپ و تلگرام نشر دهید تا مردم دوستار اهل البیت ع به این اشتباه فاحش غلطیده نشوند. یاعلی

  • مدیر سایتمدیریت سایت(MOJTABA455) :

   علیکم السلام با تشکر از شما، فرسته های استاد در صفحه اینستگرام و کانال تلگرام ایشان نیز منتشر می شود.

 2. ممsays:

  متشكر از روشنگری تون، لطفا همین طور به روز بمونید

 3. مهدي حسين زادهمهدي حسين زادهsays:

  الهم عجل لوليك الفرج(عج). إستاد لطف كنيد در رسانه هايي مانند اينستاگرام و واتس آپ ارسال و اطلاع رساني كنيد . بنده ويدئو را ديدم و تحقيق كردم ، عموم جامعه تحقيق نميكنند و آسيب خواهد رسيد ، با تشكر

  • مدیر سایتمدیریت سایت(MOJTABA455) :

   علیکم السلام فرسته های استاد در صفحه اینستگرام و کانال تلگرام ایشان نیز منتشر می شود. ممنون از حُسن توجه شما.

 4. محمدمهدی نعمت اللهیمحمدمهدی نعمت اللهیsays:

  سلام ممنون. خیلی خوب بود.در یک گروه مجازی که داخاشم کلیپی فرستادن وسریعا با استفاده از مطلب پاسخ دادم بسیار عالی خداقوت

 5. فخرالدین خدادادی شایقفخرالدین خدادادی شایقsays:

  باسلام،ازاستاد عندلیب همدانی بابت روشنگریشان تشکر میکنم. این آخوندهای شیعه نمابزرگترین دشمن شیعه هستند،امیدوارم اساتیددلسوزوشیعیان واقعی امیرمؤمنان علیه السلام برای ازبین بردن خرافات وکذابیهای شیعه نماهاتلاش بیشتری بکنند.