رسالةٌ مفتوحةٌ

محضر مدیر محترم حوزه های علمیه جناب آیت الله اعرافی دامت برکاته

سلام علیکم

با عرض ادب و احترام و نیز تبریک عید سعید مبعث نبوی و عید فرخنده نوروز

سرور گرامی تاریخ نورانی و سراسر افتخار روحانیت شیعه بر کسی پوشیده نیست، و در همین قضیه بیماری کرونا ایثار و از خود گذشتگی طلاب و فضلای بزرگوار حوزه در بیمارستان ها همگان را به تحسین واداشت.

اما مستحضر هستید که تعدادی اندک از ملبسین به لباس روحانیت خواسته یا ناخواسته با گفتار و رفتار خود موجب وهن مذهب و هتک حرمت روحانیت گردیده اند، با قطع نظر از فیلم‌های تقطیع شده شاید کمتر روزی باشد که از رسانه های جمعی و نیز از فضای مجازی فیلمی یا گزارشی که واقعا باعث تمسخر دین و روحانیت شیعه می شود، پخش نگردد.

خطابه های سست و بی پایه، خرافه گویی ها، استفاده از اخبار ضعاف و ...، خاطر روحانیون آگاه و‌ آزاده را آزرده و دل مومنان فهیم را به درد آورده است.اینان به جای اینکه از دین عقلانی و حکیمانه و شریعت سمحه و سهله و آیین پاک و فطری محمدی و سیره نورانی اهل بیت علیهم اسلام و اعتقادات ناب شیعی و اخلاق انسانی و الهی اسلام بگویند، شأن والای منبر را با مطالب موهون خود تنزل داده اند ....

با کمال تأسف گاهی این مطالب غیر صحیح از کسانی نیز شنیده می شود که از فضل و دانش هم برخوردارند.

گروهی معدود از معممین هم با ادعای طب اسلامی عملا به جنگ علم و دانش پزشکی رفته اند و عده ای نیز بدون اطلاع کافی از علوم انسانی و دانش های دیگر به خود اجازه می دهند که وارد مباحث دقیق علمی شوند و به نبرد با علم و دانش روز بپردازند.

از شما که خود عالمی آگاه و روشن و متعهد می باشید انتظار این است که با نظرخواهی از فضلا و مدرسین حوزه در این مورد تدبیری بیندیشید.

سوم ‌فروردین ۱۳۹۹ مصادف با عید سعید مبعث

محمد عندلیب همدانی

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...