آبروی ما ز نام مصطفی است


تمام هستی ما دین ماست، حیات طیبه ما در دنیا و آخرت در گرو آیین الهی ماست، دینی که به ما آموخت همه ی سخنان را بشنوید، آنگاه زیباترین را برگزینید، دینی که انسان را موجودی با کرامت می شناسد، دینی که اصل و اساس آدمی را عقل و اندیشه می شمرد، دینی که همواره سخن از تعلیم، تعلم، تعقل، تفقه، تفکر، تدبر و.. دارد، دینی که برای مال، جان و آبروی انسانها ارزش قائل است، دینی که پیامش، عدالت، عزت، کرامت، حکمت، حریت، اخوت، مدارا، وفا و صفاست، دینی که تمام دستوراتش برخواسته از حکمت است، دینی که تجسم آن پیامبری است که خداوند در باره اش فرمود «انک لعلی خلق عظیم».

ما دین را با قرآنی می شناشیم که خود نور است و هادی، با سنت و سیره الهی و انسانی پیام آور نور و با گفتار و رفتار خاندان او که در باره ی آنها می گوییم «کلامکم نور».

پیامبری که با تاریکی جهالت، ضلالت، غفلت کنار نیامد، و عترتش نیز مسیر سخت و دشوار او را ادامه دادند، پیامبری که به انسانیت آبرو داد، از این رو همه بویژه مسلمانها باید بدانند که به قول اقبال لاهوری:

آبروی ما ز نام مصطفاست

مباد دانسته یا نادانسته، خواسته یا ناخواسته گفتار ورفتار مابه سمت کسانی باشد که به نام خدا و رسول آدم می کشند، خدا نیاورد آنروزی که مسلمان و پیرو اهل بیت هم عملا تکفیر، تفسیق و توهین را باب کند، و حق را مساوی با برداشتهای خود بداند، مبادا آبروی دیگران برای ما مهم نباشد.

ربنا اغفر لنا و لإخواننا الذین سبقونا بالایمان و لاتجعل فی قلوبنا غلا للذین آمنوا ربنا انک روؤف رحیم.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...