قَدرِ لیلة القدر

بیاییم در شب قدر تصمیم بگیریم با تفکر و تامل بیشتر در وجود خود قدر خود را بهتر بشناسیم و به عظمت و جایگاه والای « انسان» بهتر واقف شویم.

بیاییم در لیلة_القدر، به قدر و قیمت تمام لحظه های عمر خود توجه بیشتری کنیم و عزم خود را جزم کنیم که از لغو و لهو و لعب و بیهودگی و در یک کلمه اتلاف عمر پرهیز کنیم.

این شب بزرگ‌، جلوه ای از نظم زیبای جهان آفرینش است، از این نظم بی نظیر درس بگیریم و منظم و بابرنامه، زندگی کنیم.

شبی که برتر از هزار ماه است، شبی معمولی نیست، قدر دقیقه های آن را بدانیم و چنین شبی را به عبادت به ویژه برترین عبادت یعنی تفکر سپری کنیم.

پیام مهم لیلةالقدر که شب نزول قرآن است، این است که قدر قرآن را بهتر بشناسیم و با تلاوت ، تفکر و عمل به آن نگذاریم قرآن در زندگی ما مهجور باشد.

در شبی که قرآنی نازل شده قرآن دیگری هم صاعد شده، شهادت مولا سلام الله علیه بر عظمت قدر افزوده، پس بیاییم در این شب های علوی با معرفت به او ، با ابراز محبت و اطاعت از آن حضرت، قدر شناس لیلةالقدر باشیم.

بیا تا قدر یکدیگر بدانیم ...

لیلةالقدر ، نسبت به نعمت های الهی شناخت بیشتری پیدا کنیم و قدر_شناس و شاکر باشیم.

♦️یکی از نعمت های بزرگ الهی به صراحت قرآن کریم نعمت اخوت و الفت است :

واعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا ۚ وَاذكُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَيكُم إِذ كُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَينَ قُلوبِكُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا وَكُنتُم عَلىٰ شَفا حُفرَةٍ مِنَ النّارِ فَأَنقَذَكُم مِنها ۗ كَذٰلِكَ يُبَيِّنُ اللَّهُ لَكُم آياتِهِ لَعَلَّكُم تَهتَدونَ (۱۰۳ آل عمران)
و همگی به ریسمان خدا الهی تمسک کنید ، و پراکنده نشوید! و نعمت (بزرگِ) خدا را بر خود، به یاد آرید که چگونه دشمن یکدیگر بودید، و او میان دلهای شما، الفت ایجاد کرد، و به برکتِ نعمتِ او، برادر شدید! و شما بر لبِ حفره‌ای از آتش بودید، خدا شما را از آن نجات داد؛ این چنین، خداوند آیات خود را برای شما آشکار می‌سازد؛ شاید پذیرای هدایت شوید.

قدر این ماه مهربانی و قدر شب قدر را با قدرشناسی از یکدیگر ، محبت و گذشت پاس داریم، نکند با عداوت، لجاجت، تهمت، تمسخر، غیبت و...نسبت به نعمت رمضان ،نعمت لیلةالقدر و نعمت اخوت و برادری ناسپاس باشیم و قدرناشناس.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...